Новини

Всі новини

Головна / Лабораторія генетичних досліджень

Лаборатория генетических исследований

Лабораторія генетичних досліджень «Інституту рибного господарства та екології моря» (ІРЕМ) атестована у державній метрологічній службі на проведення молекулярно-генетичних досліджень в рибному господарстві

Напрямки діяльності лабораторії включають як теоретичні (фундаментальні), так і практичні аспекти генетичних досліджень риб Азовського басейну, а саме:

  1. Видове визначення осетрових видів риб та продукції з них, включаючи ікру (для експертизи зразків в рамках моніторингу міжнародної конвенції CITES). Для цієї мети фахівцями лабораторії розроблена перша вітчизняна ДНК-тест-система, яка не має аналогів в Україні.
  2. Розробка методів виявлення господарсько-цінних ознак у особин з природних популяцій для формування маточних стад цінних видів риб.
  3. Паспортизація виробників осетрових риб для контролю походження ікри і молоді, ведення селекційно-племінної роботи.
  4. Створення ефективних методик для діагностики інфекційних захворювань маточних стад цінних видів риб.
  5. Дослідження генетичної структури популяцій риб Азовського моря.

Лабораторія генетичних досліджень ІРЕМ має можливості проводити різні види аналізу поліморфізму ДНК. Устаткування лабораторії і унікальна методика, розроблена нашими провідними фахівцями, дозволяють швидко і якісно проводити аналізи різного рівня складності, які не проводяться в інших лабораторіях України. Отримувані результати аналізів при їх відносно невеликій вартості значною мірою перевершують за точністю цілий ряд подібних більш дорогих, робіт інших лабораторій.

Лабораторія постійно розвивається, доповнюється новим обладнанням і технологіями.

Ми відкриті до співпраці та обміну досвідом з вітчизняними та зарубіжними колегами.

Співпраця

Лабораторія генетичних досліджень ІРЕМ виконає різні види генетичного аналізу, зокрема видове визначення осетрових видів риб та продукції з них, включаючи ікру (для цієї мети фахівцями лабораторії розроблена унікальна ДНК-тест-система, яка не має аналогів в Україні).

Устаткування лабораторії і методика, розроблена нашими провідними фахівцями, дозволяють швидко і якісно проводити аналізи різного рівня складності, які не проводяться в інших лабораторіях України. Отримувані результати аналізів при їх доступної вартості значною мірою перевершують за точністю цілий ряд подібних, при цьому більш дорогих, робіт інших лабораторій.

Вартість досліджень на замовлення варіюється залежно від складності, терміновості, обсягу роботи і обговорюється в кожному випадку індивідуально. Результати аналізів, що замовляються виробниками та постачальниками продукції з осетрових риб, підтверджуються відповідним офіційним висновком.