Новини

 • 13.07.2020
  ДОСЛІДЖЕННЯ МОЛОЧНОГО ЛИМАНУ
  На минулому тижні відбулась гідролого-гідробіологічна експедиція ІРЕМ у Молочному лимані, яку інститут виконав за технічної підтримки та участі фахівців Приазовського національного природного парку. Вперше за...
 • 26.06.2020
  ПРО ХІД ДОСЛІДЖЕНЬ ІРЕМ У ЧОРНОМУ МОРІ
  У травні-червні 2020 року Інститутом рибного господарства та екології моря було здійснено збір первинних біологічних даних щодо чорноморських видів риб в рамках виконання наукової програми "Облік донних риб...
 • 16.01.2020
  ДЛЯ КОГО-ТО ЗИМА И НОВОГОДНИЕ ПРАЗДНИКИ, А ДЛЯ КОГО-ТО ДОЛГОЖДАННОЕ ЛЕТО И МАССА РАБОТЫ...
  Научный сотрудник ИРЭМ Илья Слипко в настоящее время принимает участие в проведении ежегодной учетной съемки молоди и части взрослой популяции Антарктического клыкача на шельфе Южной части моря Росса, в качестве...
 • 30.01.2019
  Міністр юстиції інформує
  Доброго дня, пане Міністре! Перебуваючи за кордоном під час новорічних свят, зі мною трапилася неприємна історія - в мене викрали закордонний паспорт. Згодом все відновила, але я дуже перенервувала, тому що не...
 • 15.12.2018
  Триває міжнародна зйомка антарктичного криля
  Триває міжнародна зйомка антарктичного криля (у зоні відповідальності CCAMLR), в якій беруть участь судна Норвегії, України, Китаю, Південної Кореї, Великої Британії та Чилі...

Всі новини

Головна / Новини / ДОСЛІДЖЕННЯ МОЛОЧНОГО ЛИМАНУ
13.07.2020

ДОСЛІДЖЕННЯ МОЛОЧНОГО ЛИМАНУ

На минулому тижні відбулась гідролого-гідробіологічна експедиція ІРЕМ у Молочному лимані, яку інститут виконав за технічної підтримки та участі фахівців Приазовського національного природного парку.

Вперше за останні роки було обстежено всю акваторію лимана. Отримано великий обсяг первинного біологічного матеріалу, а також зібрано зразки води для гідрохімічного аналізу.

Мінімальною є солоність лимана у районі гирла - каналу, що з'єднує Молочний лиман з Азовським морем - біля 15 проміле. При цьому на більшій частині акваторії солоність є понад 30 проміле, а у східній його частині - понад 50 проміле. За таких показників основу водної фауни лимана на сьогодні представляють види, стійкі до умов високої морської солоності.

Попередній аналіз гідробіологічних зразків з лимана в лабораторії гідробіологічних досліджень ІРЕМ вже дозволив виділити домінуючі види водної фауни.

У зйомці було відзначено зоопланктон родів Acartia, Artemia, Canuella та Brachionus. Стосовно фітопланктону, у прибережній частинні переважно присутні малі нитчасті зелені водорості роду Cladophora. У більш глибинній частині лиману представлені роди Prorocentrum, Peridinium, Coscinodiscus, Thalassiosira, Nitzschia, Oscillatoria та ін.

Якісний та кількісний склад зообентосу був незначним. Серед донного населення зустрічались личинки комах (Chironomus salinarius), різноногі раки (Gammaridae), поодиноко були відмічені черевоногі молюски та Cerastoderma.

Досить часто в лимані зустрічається піленгас різного віку - від дорослих особин до цьоголіток. Враховуючи масову присутність в Молочному лимані певних видів зоопланктону, є можливим констатувати, що за нинішних екологічних умов лиман залишається дуже важливим природним нерестовищем та виростним водоймищем для піленгаса.

У нижній часті лиману у великій кількості були відмічені медузи, яки заносяться до лимана через гирло.

ІРЕМ висловлює щиру вдячність Приазовському національному природному парку за плідну співпрацю з інститутом щодо вивчення Молочного лимана як унікальної водної екосистеми з величезним біопродукційним потенціалом.

 

В.О. Гетманенко, зав. лабораторії гідробіологічних
та еколого-токсикологічних досліджень ІРЕМ
Фото: Солод Р.О., ІРЕМ