Новини

Всі новини

Головна / Новини / ПРО ХІД ДОСЛІДЖЕНЬ ІРЕМ У ЧОРНОМУ МОРІ
26.06.2020

ПРО ХІД ДОСЛІДЖЕНЬ ІРЕМ У ЧОРНОМУ МОРІ

У травні-червні 2020 року Інститутом рибного господарства та екології моря було здійснено збір первинних біологічних даних щодо чорноморських видів риб в рамках виконання наукової програми "Облік донних риб Чорного моря та моніторинг відтворення чорноморського калкану".

Дослідницькі збори було технічно забезпечено рибальською компанією ТОВ "Фірма "Лиман", із залученням судна ПТР "Гріголєті".

Основу уловів під час проведення наукових спостережень склав шпрот - традиціно найбільш масовий морській пелагічний вид у північно-західній частині Чорного моря.

Крім цього виду, численно були представлені в уловах мерланг та ставрида, дещо в меншій кількості - хамса та бички. Також в уловах було зареєстровано наявність особин чорноморського калкана, глоси, катрана, севрюги, барабулі, луфаря та деяких інших видів.

Крім традиційних іхтіологічних досліджень риб, під час робіт було отримано зразки генетичного матеріалу чорноморських риб, відібрано гідролого-гідробіологічні проби (для вивчення фіто-, зоопланктону та гідрохімічних параметрів води).

Наразі у профільних лабораторіях ІРЕМ здійснюється обробка отриманих даних та зразків.

ІРЕМ висловлює щиру подяку ТОВ "Фірма "Лиман" та екіпажу ПТР "Гріголеті" за вагомий вклад у вивчення морських біоресурсів українських вод Чорного моря.

 

Керівник експедиції,
в.о. завідувача лабораторії ІРЕМ
Роман Солод