Новини

 • 13.07.2020
  ДОСЛІДЖЕННЯ МОЛОЧНОГО ЛИМАНУ
  На минулому тижні відбулась гідролого-гідробіологічна експедиція ІРЕМ у Молочному лимані, яку інститут виконав за технічної підтримки та участі фахівців Приазовського національного природного парку. Вперше за...
 • 26.06.2020
  ПРО ХІД ДОСЛІДЖЕНЬ ІРЕМ У ЧОРНОМУ МОРІ
  У травні-червні 2020 року Інститутом рибного господарства та екології моря було здійснено збір первинних біологічних даних щодо чорноморських видів риб в рамках виконання наукової програми "Облік донних риб...
 • 16.01.2020
  ДЛЯ КОГО-ТО ЗИМА И НОВОГОДНИЕ ПРАЗДНИКИ, А ДЛЯ КОГО-ТО ДОЛГОЖДАННОЕ ЛЕТО И МАССА РАБОТЫ...
  Научный сотрудник ИРЭМ Илья Слипко в настоящее время принимает участие в проведении ежегодной учетной съемки молоди и части взрослой популяции Антарктического клыкача на шельфе Южной части моря Росса, в качестве...
 • 30.01.2019
  Міністр юстиції інформує
  Доброго дня, пане Міністре! Перебуваючи за кордоном під час новорічних свят, зі мною трапилася неприємна історія - в мене викрали закордонний паспорт. Згодом все відновила, але я дуже перенервувала, тому що не...
 • 15.12.2018
  Триває міжнародна зйомка антарктичного криля
  Триває міжнародна зйомка антарктичного криля (у зоні відповідальності CCAMLR), в якій беруть участь судна Норвегії, України, Китаю, Південної Кореї, Великої Британії та Чилі...

Всі новини

Головна / Новини / FISH FORUM 2018
12.12.2018

FISH FORUM 2018

10-14 грудня 2018 р. у Римі (Італія) відбувається Форум з рибогосподарських досліджень у регіоні Середземного та Чорного морів. Головним організатором Форуму є Генеральна комісія з питань рибальства у Середземномор'ї (GFCM).

Заходи Форуму відбуваються в будові ФАО.

Загалом, за інформацією організаторів, у даній події беруть участь до 500 учасників - вчених та фахівців з питань управління у сфері рибного господарства.

Найбільший акцент в обговореннях на Форумі зроблено на висвітленні наукових проблем вивчення статусу рибних запасів Середземномор'я та Чорного моря. За думкою провідних експертів, більшість цих запасів експлуатується за рівні значно вище за оптимальний рівень експлуатації. Як наслідок, відбувається виснаження запасів, що, у свою чергу, призводить до падіння вилову.

В таких умовах попит на науково-технічну консультацію щодо управління рибальством постійно зростає.

Досягнення в рибогосподарській науці відбуваються, зокорема, завдяки новим технологіям, тому важливо, щоб наукове співтовариство, політики та представники неурядових організацій залишались в курсі цих досягнень, нових можливостей для досліджень, що забезпечує спроможність та синергію для вирішення проблем регіону.

Fish Forum 2018 є одним з ключових заходів Середньострокової Стратегії GFCM 2017-2020 рр., спрямованій на забезпечення сталості рибальства у регіоні Середземного та Чорного морів (Резолюція GFCM / 40/2016/2). Важливість цієї події також була згадана в Мальтійській декларації MedFish4Ever (30 березня 2017 року), де підкреслювалося посилення наукових знань.

Fish Forum 2018 - це перша подібна подія в регіоні Середземного та Чорного морів, що було підкреслено у зверненні пана Кармену Велла, Комісара з питань рибного господарства Європейської Комісії, до учасників Форуму.

Увагою Форуму охоплено, крім фундаментальних наукових питань моніторингу рибних ресурсів, океанографічні, соціальні науки та економічні перспективи рибогосподарських досліджень.

На Форумі своїми експертами представлені усі чорноморські країни. Україну представляють науковці Інституту рибного господарства та екології моря (ІРЕМ, Бердянськ), Одеського центру ПівденНІРО (Одеса), Інституту рибного господарства НААНУ (Київ), а також інші зацікавлені фахівці, що працюють у сфері рибного господарства.

Більш детальна інформація про Форум є доступною на веб-сторінці GFCM: http://www.fao.org/gfcm/fishforum2018/about/en.

 

К. Дем'яненко, ІРЕМ