Новини

Всі новини

Головна / Новини / ЗАСІДАННЯ РОБОЧИХ ГРУП КОМІСІЇ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ МОРСЬКИХ ЖИВИХ РЕСУРСІВ АНТАРКТИКИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ (НОРВІЧ - КЕМБРІДЖ, 25 ЧЕРВНЯ - 13 ЛИПНЯ 2018)
27.06.2018

ЗАСІДАННЯ РОБОЧИХ ГРУП КОМІСІЇ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ МОРСЬКИХ ЖИВИХ РЕСУРСІВ АНТАРКТИКИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ (НОРВІЧ - КЕМБРІДЖ, 25 ЧЕРВНЯ - 13 ЛИПНЯ 2018)

З 25 червня 2018 року у Великій Британії розпочали свою роботу Робочі групи Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики - Робоча група зі статистики, оцінок та моделювання (WG-SAM-18) та Робоча група з екосистемного моніторингу та менеджменту (WG-EMM-18), - а також Семінар з питань просторового управління (WS-SM-18). На першому робочому тижні засідання відбуватимуться в Університеті Східної Англії (м. Норвіч), а подальшу роботу забезпечуватиме національна установа з антарктичних досліджень "British Antarctic Survey" у Кембріджі.

В засіданнях беруть участь науковці та експерти з Великої Британії, Австралії, Нової Зеландії, США, Японії, Республіки Корея, Іспанії, Германії, Чилі та інших країн-членів CCAMLR.

У складі української делегації працюють представники ІРЕМ (К. Дем'яненко, Л. Пшеничнов, І. Слипко), Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Г. Міліневський), а також українських рибальських компаній, що здійснюють промисел у водах Антарктики (Д. Маричев та О. Буберенко).

На порядку денному засідань: обговорення методів оцінки запасів та управління ними, представлення звітів про виконані науково-дослідні роботи та планів щодо нових досліджень або продовження досліджень, що тривають.

Буде розглянуто нові пропозиції щодо створення нових морських районів, що охороняються.

Українські фахівців звітуватимуть про проведену в антарктичному районі 48.2 зйомку іклачів (з судна "Сімеїз" ТОВ "Рибальська компанія "Протеус", за наукового забезпечення ІРЕМ) та про виконані еколого-біологічні дослідження в районі української антарктичної станції "Академік Вернадський" (за забезпечення Національного антарктичного наукового центру МОН України).

Костянтин Дем'яненко, ІРЕМ