Новини

Всі новини

Головна / Новини / ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ІРЕМ ЗА ПІДСУМКАМИ НАУКОВИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ ФАХІВЦІВ ІНСТИТУТУ В АНТАРКТИЧНИХ РЕЙСАХ У ПРОМИСЛОВОМУ СЕЗОНІ 2017/2018 РОКІВ
13.05.2018

ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ІРЕМ ЗА ПІДСУМКАМИ НАУКОВИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ ФАХІВЦІВ ІНСТИТУТУ В АНТАРКТИЧНИХ РЕЙСАХ У ПРОМИСЛОВОМУ СЕЗОНІ 2017/2018 РОКІВ

8 травня 2018 року у конференц-залі інституту відбулось засідання Вченої ради ІРЕМ за темою "Підсумки роботи фахівців інституту в Антарктиці у сезоні 2017-2018 рр.".

Науковцями, що працювали на українських та іноземних суднах у зоні CCAMLR, здійснюючи спостереження на промислі, а також виконуючи науково-дослідні роботи за програмами, схваленими Комісією на її минулій 36-й сесії (жовтень 2017 р.), було представлено інформацію про хід та основні результати проведених робіт, а також про цікаві факти/спостереження.

Ілля Слипко доповів про підсумки наукових спостережень та виконання наукової програми у рейсі за його участі на українському судні "СІМЕЇЗ" (судновласник - рибальська компанія "Протеус") на дільниці у підрайоні 48.2. На даний час дослідження з оцінки запасу іклачів на цій ділянці є зоною відповідальності України (четвертий рік виконання досліджень). Попередні результати оцінки запасу буде представлено на засіданні Робочої групи зі статистики, оцінок та моделювання (WG-SAM-18), що відбудеться у червні поточного року у м. Норвіч, Великобританія.

Фахівці Павло Заброда, Валерій Парамонов, Анатолій Крот, Роман Солод, Тарас Пестовський, Віктор Подгорний доповіли про наукові спостереження на промислі іклачів у рейсах за їхньої участі. Було представлено блок відеоінформації щодо виконання мічення іклачів на українських судах.

Співробітниками інституту зібрано великий матеріал по цільових видах промислу, включаючи матеріали для визначення віку риб та зразки генетичних матеріалів, а також дані щодо прилову нецільових рибних об’єктів, об’єктів вразливих морських екосистем та наявності у полі спостережень морських птахів та ссавців. Також отримано велику кількість проб планктону з місць виконання досліджень та промислу. Вивчення планктону здійснюватиметься спільно з фахівцями Університету Британської Колумбії (Ванкувер, Канада)

Вже зараз йде активна методична підготовка до наступного (2018/2019) сезону промислу та наукових спостережень в зоні CCAMLR.

Солод Р.О., Ангелова Н.С.,
Інститут рибного господарства та екології моря