Новини

Всі новини

Головна / Новини / ТРЕНІНГ CACFish З ПЕРЕДОВИХ МЕТОДІВ ВЕДЕННЯ САДКОВОГО ГОСПОДАРСТВА У СФЕРІ АКВАКУЛЬТУРИ, ЕЛАЗИГ, ТУРЕЧЧИНА
21.12.2017

ТРЕНІНГ CACFish З ПЕРЕДОВИХ МЕТОДІВ ВЕДЕННЯ САДКОВОГО ГОСПОДАРСТВА У СФЕРІ АКВАКУЛЬТУРИ, ЕЛАЗИГ, ТУРЕЧЧИНА

З 5 по 8 грудня 2017 року у м. Елазиг (Туреччина) відбувся тренінг з передових методів ведення садкового господарства у сфері аквакультури, організований Регіональною комісією з рибальства та аквакультури у регіоні Центральній Азії та Кавказу (CACFish).

Головною метою тренінгу – був обмін новітніми методами ведення садкового господарства та демонстрація аквакультурного потенціалу озер та водосховищ Туреччини.

У тренінгу взяли участь фахівці 9 країн, а саме: України, Туреччини, Грузії, Вірменії, Киргистану, Казахстану, Азербайджану, Таджикістану, Узбекістану.

Тренінг було організовано CACFish у тісному співробітництві з Елазигським науково-дослідним інститутом з рибного господарства та аквакультури (Туреччина) та на базі господарств, що займаються садковою аквакультурою.

У теоретичній частині тренінгу було надано загальну інформацію про стан аквакультури в Туреччині, особливості ведення садкового господарства та сучасні методи застосовуваного в ньому моніторингу. Було представлено презентаційні матеріали щодо технологічних процесів в садковій аквакультурі, при цьому акцентовано увагу на питаннях профілактики та охороні здоров’я риб, годівлі та виробництві кормів. Також було зазначено про особливості законодавства Туреччини в галузі аквакультури. Було визначено чотири пріоритетні елементи в галузі аквакультури, а саме: біорізноманіття видів, високопродуктивне маточне стадо, наявність якісного посадкового матеріалу, досконале вивчення хвороб риб.

Під час практичної частини було організовано відвідування садкових господарств, цеху з переробки продукції аквакультури, з оглядом усіх технологічних процесів.

На закінчення тренінгу учасники відвідали Елазигський науково-дослідний інститут рибного господарства та аквакультури, де ознайомились з його науково-практичною базою, структурними підрозділами та відділами, які здійснюють дослідження за різними напрямами, у тому числі і дослідження з хвороб риб та моніторингу якості кормів.

Від України у тренінгу взяли участь Діана Самойленко (ІРЕМ) та Микола Федоренко (БУ "Методично-технологічний центр з аквакультури").

Немає сумніву в тому, що CACFish продовжує відігравати дуже значну роль у регіоні, надаючи домогу країнам в різних аспектах розвитку національного рибного господарства.

 

Самойленко Д.О.,
в.о. зав. лабораторією морського та
прісноводного рибництва ІРЕМ