Новини

Всі новини

Головна / Новини / ЧЕТВЕРТЕ ЗАСІДАННЯ ТЕХНІЧНОГО КОНСУЛЬТАТИВНОГО КОМІТЕТУ (TAC) КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РИБАЛЬСТВА ТА АКВАКУЛЬТУРИ В РЕГІОНІ ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ ТА КАВКАЗУ (CACFISH)
17.12.2017

ЧЕТВЕРТЕ ЗАСІДАННЯ ТЕХНІЧНОГО КОНСУЛЬТАТИВНОГО КОМІТЕТУ (TAC) КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РИБАЛЬСТВА ТА АКВАКУЛЬТУРИ В РЕГІОНІ ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ ТА КАВКАЗУ (CACFISH)

Відбулось 28-30 листопада 2017 р. у місті Тбілісі, Грузія.

У засіданні Комітету взяли участь представники п'яти країн-членів CACFish (Азербайджан, Арменія, Киргизія, Таджикістан, Туреччина) та чотирьох країн-спостерігачів (Грузія, Казахстан, Узбекістан, Україна), а також представники FAO (Регіонального офісу FAO по Східній Європі та Центральній Азії, м. Будапешт, та Субрегіонального офісу в Туреччині, м. Анкара). Засідання відвідали заступник Міністра сільського господарства Грузії пан Реваз Асатіані та координатор програм FAO у Регіоні Східної Європи та Центральної Азії пан Раймунд Йеле.

Відбулись обговорення за наступними питаннями:

  • огляд останніх заходів та рішень Комісії та її робочих органів;
  • доповіді стосовно статусу національних секторів аквакультури країн-членів та країн-спостерігачів;
  • розгляд та оновлення П'ятирічної програми роботи CACFish (до 2020 року);
  • вибори Голови та заступника Голови Комітету, час та місце проведенення наступного засідання ТАС.

CACFish вітає та технічно забезпечує участь в основних заходах Комісії (регулярні засідання Комісії та Технічного консультативного комітету) представників країн-спостерігачів, таких, як Грузія, Казахстан, Узбекістан, Україна. Члени Комісії висловлюють бажання бачити в колі Сторін CACFish усі країни, що є спостерігачами, але поки що не приєднались офіційно, в якості повноправних членів.

Слід зазначити, що діяльність CACFish безпосередньо координується FAO. Поглиблюється співпраця CACFish з іншими регіональними рибогосподарськими організаціями. Це, в цілому, сприяє поступовому підвищенню потенціалу Комісії та її ролі у великому регіону, куди входить також і Україна.

Присутні на засіданні представники країн-членів Комісії одноголосно обрали Арменію Головою TAC, а Туреччину - заступником Голови TAC.

Наступне засідання TACмає відбутись в Арменії у 2019 році.

 

К.В. Дем'яненко,
учасник засіданя, заст. директора ІРЕМ з наукової роботи,
канд. біол. наук, ст. наук. співробітник