Новини

Всі новини

Головна / Новини / ОБЛІКОВА ЗЙОМКА ІРЕМ У ЧОРНОМУ МОРІ
27.09.2017

ОБЛІКОВА ЗЙОМКА ІРЕМ У ЧОРНОМУ МОРІ

У вересні 2017 року Інститутом рибного господарства та екології моря (ІРЕМ) було проведено облік риб на значній ділянці українського шельфу Чорного моря.

Зйомку було технічно забезпечено ТОВ "Фірма "Ліман" (м. Чорноморськ Одеської області), із залученням судна ПТР "Антей-2016".

Основу уловів під час зйомки складали масові морські пелагічні види - черноморський шпрот та мерланг. Також в уловах досить численно були представлені ставрида, барабуля та бички. Слід зазначити, що у порівнянні з минулим роком дещо частіше зустрічався чорноморський калкан (як дорослі особини, так і молодь). На рівні минулого року були представлені в уловах осетрові види риб (молодь севрюги та російського осетра). Окрім рибних об’єктів, зустрічались краби та креветки.

Крім традиційних іхтіологічних досліджень риб, під час рейсу було зібрано зразки генетичних матеріалів риб, відібрано гідробіологічні проби (фіто- та зоопланктону). Здійснювались спостереження морських ссавців.

В цілому, завдання, поставлені на зйомку, було виконано. Зібраний матеріал дозволить оцінити запаси основних видів чорноморських риб та встановити їх ліміти та прогнози на найближчі роки.

ІРЕМ висловлює щиру подяку ТОВ "Фірма "Ліман" та екіпажу ПТР «Антей-2016» за вагомий внесок у вивчення морських біоресурсів української економзони Чорного моря та конструктивну співпрацю з інститутом.

Керівник експедиції,
в.о. завідувача лабораторією ІРЕМ
Роман Солод