Новини

Всі новини

Головна / Новини / ОБЛІКОВІ ЗЙОМКИ РИБ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ ВЛІТКУ 2017 РОКУ
05.09.2017

ОБЛІКОВІ ЗЙОМКИ РИБ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ ВЛІТКУ 2017 РОКУ

У серпні 2017 року ІРЕМ було сумісно проведено планові облікові зйомки риб Азовського моря – тралову зйомку донних видів риб та облікову зйомку бичків механізованими драгами. Ці наукові рейси є найважливішими науковими експедиціями, в яких отримується матеріали необхідні для оцінки запасів основних промислових видів риб Азовського моря, зокрема бичків, облік яких у відкритій частині Азовського моря та у прибережній зоні має здійснюватись (з технічних причин) різними знаряддями лову.

Як у попередньому році, найбільшу масову частку тралових уловів склали хамса, тюлька та бички. На більшій частині облікових станцій фіксувався азовський калкан різного віку та розміру, що підтверджує дані ІРЕМ щодо віновлення чисельності популяції даного виду. На значній частині акваторії моря були присутніми в наукових уловах типові представники чорноморської іхтіофауни – сингіль, барабуля, ставрида, тощо.

В уловах механізованих драг основним компонентом був бичок-кругляк. Цей вид відчуває на собі постійний і потужний антропогенний тиск. В цілому, стан популяції бичка-кругляка є на задовільному рівні, між тим, перші ознаки його можливого погіршення вже відчуваються. Це дещо менші улови на промислове зусилля, зменшення відсотка риб великих розмірів. Але остаточні висновки будуть зроблені після повного опрацювання зібраних матеріалів з цього питання.

Роботи виконували: на судні МРСТ "Бердянец" – Тарас Пестовський та Володимир Михайличенко, на судні СЧС-1047 – Микола Дудкін та Віталій Малін, а також на суднах, що здійснювали облік бичків у прибережній зоні – Юрій Мозговий, В’ячеслав Хабаров та Ксенія Жирякова.

ІРЕМ висловлює велику подяку рибодобувним підприємствам, що надали свої судна для виконання цих важливих облікових зйомок – РКП "Маяк" (м. Бердянськ), ТОВ "Інтерфіш Плюс" (м. Маріуполь), ТОВ Дюкарь (м. Генічеськ).