Новини

Всі новини

Головна / Новини / ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ІРЕМ, ПРИСВЯЧЕНЕ ДОСЛІДЖЕННЯМ ІНСТИТУТУ В МОРСЬКІЙ ЗОНІ АНТАРКТИКИ В СЕЗОНІ 2016/2017 РОКІВ
02.06.2017

ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ІРЕМ, ПРИСВЯЧЕНЕ ДОСЛІДЖЕННЯМ ІНСТИТУТУ В МОРСЬКІЙ ЗОНІ АНТАРКТИКИ В СЕЗОНІ 2016/2017 РОКІВ

Відбулось у конференц-залі інституту 26 травня 2017 року.

Науковими співробітниками, що працювали на українських та іноземних суднах у зоні CCAMLR в минулому сезоні, здійснюючи спостереження на промислі та беручи участь в дослідницьких роботах, було представлено інформацію про хід робіт, отримані наукові результати, цікаві факти.

Слухали технічних координаторів наукового спостереження від України в зоні CCAMLR Леоніда Пшеничнова та Романа Солода, про статистичні дані промислу та заходи в рамках CCAMLR за участі українських фахівців.

Сервер Аджиумеров розповів про науковий рейс за його участі на українському судні "СІМЕЇЗ" (судновласник - рибальська компанія "Протеус") на дільниці у підрайоні 48.2. Оцінка запасу іклачів на даній дільниці є, на сьогодні, зоною відповідальності України. З третього року досліджень до аналізу отриманих Україною біологічних даних долучились фахівці Японії. Попередні результати оцінки запасу буде представлено на засіданні Робочої групи зі статистики, оцінок та моделювання (WG-SAM-17) у Буенос-Айресі, Аргентина, у червні 2017 року.

Фахівці Тарас Пестовський, Валерій Парамонов, Віктор Підгорний, Ілля Сліпко розповіли про спостереження в антарктичних рейсах за їхньої участі.

Співробітниками інституту зібрано великий матеріал по цільових видах промислу, включаючи матеріали для визначення віку риб та зразки генетичних матеріалів, а також дані щодо приловів та наявності у полі спостережень морських птахів та ссавців.

Відзначено, що найбільше з українських суден - "Море Содружества" (рибальська компанія "Інтерфлот") - ще залишається на промислі антарктичного криля з науковцем Миколою Жуком на борту.

Вже зараз йде активна підготовка до наступного (2017/2018) сезону промислу та наукових спостережень в зоні CCAMLR.