Новини

Всі новини

Головна / Новини / ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З АКУСТИЧНИХ ЗЙОМОК ТА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ (WG-ASAM-17) КОМІСІЇ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ МОРСЬКИХ ЖИВИХ РЕСУРСІВ АНТАРКТИКИ (CCAMLR)
21.05.2017

ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З АКУСТИЧНИХ ЗЙОМОК ТА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ (WG-ASAM-17) КОМІСІЇ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ МОРСЬКИХ ЖИВИХ РЕСУРСІВ АНТАРКТИКИ (CCAMLR)

Відбулось у період з 15 до 19 травня 2017 р. у китайському місті Циндао.

Циндао розташований на березі Японського моря та є одним з важливих для національних морських досліджень міст Китаю. Саме у Циндао збудовано нову сучасну Національну лабораторію морських наук та технологій (QNLM), в якій працюють сотні науковців, яка має у своєму розпорядженні біля 10 сучасних наукових суден та навіть власний суперкомп'ютер для вирішення надскладних завдань моделювання процесів різної природи.

У заході взяли участь експерти-науковці Австралії, Китаю, Норвегії, Республіки Корея, США, України та Японії. Головував на засіданні керівник Робочої групи ASAM Шинйон Жао (Китай). Також у роботі засіданні взяв участь науковий менеджер Секретаріату CCAMLR Кіс Рід. Україну та ІРЕМ представляв Костянтин Дем'яненко.

Основими питаннями та результатами засідання було: узгодження протоколів збору та обробки даних з використанням ехолотів SIMRAD EK60 та SIMRAD ES 60/70; аналіз гідроакустичних даних, зібраних на промислових суднах, та розроблення рекомендацій щодо подальшого збору гідроакустичних даних при здійсненні промислу антарктичного криля; вироблення алгоритму проведення дослідницьких акустичних зйомок антарктичного криля. Українське судно "Море Содружества" (компанія-оператор - "Інтерфлот"), що традиційно здійснює промисел антарктичного криля, також робить свій внесок у збір даних по цьому виду біоресурсів, у співробітництві з ІРЕМ.

Результати роботи WG-ASAM-17 є важливою науково-методичною основною для об'єктивного визначення стану запасів антарктичного криля та його раціонального використання.