Новини

Всі новини

Головна / Новини / ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З РИБАЛЬСТВА ТА АКВАКУЛЬТУРИ У РЕГІОНІ ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ ТА КАВКАЗУ (CACFIsh), ПРИСВЯЧЕНЕ ЗБЕРЕЖЕННЮ ГЕНЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ РИБ
03.05.2017

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З РИБАЛЬСТВА ТА АКВАКУЛЬТУРИ У РЕГІОНІ ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ ТА КАВКАЗУ (CACFIsh), ПРИСВЯЧЕНЕ ЗБЕРЕЖЕННЮ ГЕНЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ РИБ

Цими днями (2-4 травня 2017) відбувається у Трабзоні (Туречина). На засіданні працюють представники урядів країн регіону CACFish, а також експерти-науковці ФАО та країн регіону CACFish.

Основну увагу на засіданні сфокусовано проблемам збереження біорізноманіття та генетичних ресурсів риб, як стану вирішення цих питань у країнах регіону, так і опису найкращих методів/практик, що можуть бути використані в діяльності для збереження генетичних ресурсів риб.

Свої національні доповіді було представлено Азербайджаном, Арменією, Грузією, Кригизстаном, Таджикістаном, Туреччиною, Туркменістаном, Україною та Узбекістаном. Фахові доповіді з проблематики створення живих генетичних колекцій, кріоконсервації полових продуктів, організації діяльності зі збереження генетичних ресурсів зробили експерти ФАО Мухаммед Паукказемі (Іран), Зігмунд Яне (Угорщина), Ільхан Айдин (Туреччина), Хайдар Ферсой (ФАО), Хeрв Чаванне (Франція). Україну на засіданні представляє Костянтин Дем'яненко (ІРЕМ, Бердянськ).

Безумовним лідером в галузі рибогосподарських досліджень в регіоні є Туреччина. Центральний науково-дослідний інститут рибного господарства Туреччини, який здійснює свою діяльність у Трабзоні, щороку отримує потужну підтримку держави. Останніми роками цей інститут демонструє вражаючий темп розвитку за рівнем обладнання та кваліфікацією фахівців, що безумовно, є головними факторами підвищення загального рівня досліджень.

За посиланням представлено відеоматеріал про рибогосподарський інститут у Трабзоні (Туреччина)