Новини

Всі новини

Головна / Новини / Х СЕСІЯ НАУКОВОГО КОМІТЕТУ З АКВАКУЛЬТУРИ (CAQ) ГЕНЕРАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РИБАЛЬСТВА У СЕРЕДЗЕМНОМУ ТА ЧОРНОМУ МОРЯХ (GFCM)
10.04.2017

Х СЕСІЯ НАУКОВОГО КОМІТЕТУ З АКВАКУЛЬТУРИ (CAQ) ГЕНЕРАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РИБАЛЬСТВА У СЕРЕДЗЕМНОМУ ТА ЧОРНОМУ МОРЯХ (GFCM)

Відбулась у турецькому Ізмірі в період 27-29 березня 2017 року.

Одним з центральних питань сесії було представлення Стратегії GFCM щодо сталого розвитку аквакультури у Середземному та Чорному морях. Крім того, в рамках сесії Комісії було обговорено зміни в Інформаційній системі для сприяння розвитку аквакультури у Середземному морі (SIРAM).

Засідання Комітету проходило під керівництвом його голови Франсуа Рене. В роботі також взяли участь голова GFCM Стефано Катауделла та виконавчий секретар Комісії Абделлах Срур.

На Комітеті були представлені делегації більшості країн-членів GFCM (Албанія, Алжир, Хорватія, Європейський Союз, Греція, Іспанія, Італія, Ліван, Мальта, Чорногорія, Марокко, Туніс, Турецька Республіка), а також країн-партнерів GFCM (Україна та Грузія). Україну на заході представляли заступник начальника Управління організації рибальства, аквакультури та наукового забезпечення галузі Держрибагентства Тетяна Яковлева та заступник директора ІРЕМ з наукової роботи Костянтин Дем'яненко.

Стратегія щодо сталого розвитку аквакультури у Середземному та Чорному морях є спрямованою на те, щоб допомогти країнам розвивати свої національні сектори аквакультури. Ця стратегія для Середземного та Чорного морів передбачає створення рівних умов в регіоні та більш конкурентоспроможного, сталого, продуктивного, вигідного та справедливого сектору аквакультури.

Також під час сесії Комісії відбулась двостороння робоча зустріч українських експертів з делегатами Туреччини. Основною темою обговорення була недавня ратифікація Туреччиною українсько-турецької Угоди з питань рибного господарства. Таким чином, ратифікована вже обома державами Угода має запрацювати у повну силу. Туреччина є зацікавленою у розвитку двосторонніх відносин з Україною в галузі рибного господарства. Є підстави сподіватись, що двостороннє співробітництво України та Туреччини, які є дуже важливими для Чорного моря державами, сприятиме як збереженню та раціональному використанню водних біоресурсів Чорного моря, так і розвитку національного рибного господарства України.