Новини

Всі новини

Головна / Новини / СТВОРЕНО ТК-182 «Рибне господарство»
20.12.2016

СТВОРЕНО ТК-182 «Рибне господарство»

Відповідно до наказу Національного органу стандартизації державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" № 402, від 30 листопада 2016 року, було утворено Технічний комітет стандартизації "Рибне господарство", якому надано реєстраційний номер 182 (ТК-182).

Основною метою новоствореного Технічного комітету є вирішення завдань, визначених нормативно-правовими актами України: Законом України "Про аквакультуру", Законом України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" у частині впровадження нових прогресивних технологічних процесів у галузі рибного господарства.

У результаті діяльності ТК-182 буде розроблено ряд національних стандартів, гармонізованих до міжнародних вимог, а також директив Європейського Союзу. За рахунок впровадження нових та гармонізованих стандартів планується вдосконалити економічні процедури добування водних біоресурсів та виготовлення продукції з них в умовах збільшення об’ємів вирощування об’єктів аквакультури в Україні, покращити інвестиційний клімат та вкладення інвестицій у вітчизняне рибне господарство, забезпечити соціально-економічні потреби власного виробника, підвищити якість основного вітчизняного продукту – риби та інших водних біоресурсів, здійснювати науково-технічні розробки, спрямовані на подальший розвиток галузі рибного господарства на основі вдосконалення технологічних процесів і технічних регламентів.

Функції секретаріату ТК-182 "Рибне господарство" уповноважено здійснювати Інститут рибного господарства та екології моря (вул. Консульська, 8, м. Бердянськ, Запорізька область, Україна, 71118, тел./факс: (06153) 36604, е-mail: azovnauka@ukr.net).

Для забезпечення діяльності ТК-182 його головою призначено - Ізергіна Леоніда Владиславовича, директора Інституту рибного господарства та екології моря, кандидата біологічних наук, старшого наукового співробітника, заступником голови – Чукліна Андрія Валерійовича, начальника Управління організації рибальства, аквакультури та наукового забезпечення галузі Державного агентства рибного господарства України, відповідальним секретарем – Ангелову Наталю Станіславівну, молодшого наукового співробітника Інституту рибного господарства та екології моря.