Новини

Всі новини

Головна / Новини / ОБЛІКОВІ ЗЙОМКИ РИБ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ ВЛІТКУ 2016 РОКУ
29.08.2016

ОБЛІКОВІ ЗЙОМКИ РИБ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ ВЛІТКУ 2016 РОКУ

Наприкінці липня – на початку серпня 2016 року ІРЕМ було проведено планові облікові зйомки риб Азовського моря - тралову зйомку донних видів риб та облікову зйомку бичків мехдрагами. Ці наукові рейси є найважливішими науковими експедиціями, в яких отримується інформація для оцінки запасів основних промислових видів риб Азовського моря.

Як і в попередньому році, найбільшу масову частку тралових уловів склали хамса, тюлька та бички. Піленгас був відмічений у південно-східних районах Азовського моря, великими статевозрілими особинам, але в дуже невеликій кількості (одинично). На відміну від піленгаса, по всьому Азовському морі зустрічався азовський калкан різного віку та розміру.

Також по всій акваторії моря у великій кількості були представлені в наукових уловах такі типові представники чорноморської іхтіофауни, як барабуля, ставрида, морський кіт. Окремо відзначимо регулярну присутність в уловах особин родини осетрових (російського осетра та, рідше, севрюги), що очевидно, є результатом наполегливої роботи осетророзплідних підприємств Азовського басейну останніми роками.

В уловах механізованих драг основним компонентом був бичок-кругляк. Цей вид відчуває на собі постійний антропогенний тиск, але поки що популяція кругляка справляється з ним, та відтворення цього виду в Азовському морі є на задовільному рівні, зокрема завдяки зусиллям українських рибодобувних підприємств, які, за методичного забезпечення науковців ІРЕМ, щороку будують та встановлюють в Азовському морі десятки штучних рифів-нерестовищ для бичків.

Зйомки виконували співробітники ІРЕМ Тарас Пестовський, Володимир Михайличенко, Вячеслав Хабаров, Олександр Кошкалда та Ксенія Жирякова.

ІРЕМ висловлює велику подяку рибодобувним підприємствам, що надали свої судна для виконання зйомок - РКП "Маяк" (м. Бердянськ) та ФОП Дюкар О.Л. (м. Генічеськ), а також екіпажам суден ПТР «Віталій», МРСТ "Березань", СЧС-1016 тьа МРСТ "Любов", за якісне технічне забезпечення робіт.